23 березня студенти кафедри військової підготовки відвідали музей “Київська фортеця”. Київська фортеця – фортифікаційна споруда, яка будувалася протягом багатьох століть, але фундамент будівництва було закладено у 1706 році.
Сьогодні споруда належить до території Головного військового клінічного госпіталю міста Києва та являється музейним експонатом фортечної архітектури. Київську фортецю вважають однією з найбільших споруд цього типу у Європі.
Київська фортеця, або ще за іншою назвою Нова Печерська фортеця складається із багатьох архітектурних споруд Києва. Це високі кам’яні башти та земляні укріплення, частина яких є об’єктами музею «Київська фортеця».
Довгий час «Київська фортеця» вміщувала цілий комплекс споруд столиці, який формувався більше п’ятнадцяти століть. Відтак частинами Київської фортеці були територія національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 року, Києво-Печерська лавра, завод «Арсенал» та багато інших оборонних об’єктів Києва.
Однією з найбільш цікавих пам’яток архітектурного комплексу «Київська фортеця» є музей «Косий капонір», його було віднесено до комплексу у 1991 році. А от побудований Косий капонір був у 1844 році та являє собою напівпідземну споруду. Довгий час тут була політична в’язниця, де тримали учасників багатьох заворушень та повстань. Саме тому, за іншими назвами, це місце йменують «Київським Шліссербульгом».
Цікавим є в цьому комплексі й Передмостове укріплення, яке ще називають «тен-де-пон», тобто з французької – голова мосту. Його зведення стосовно Київської фортеці пов’язують з веденням Російською імперією численних військових дій, які безпосередньо мали загрозу для Києва. Укріплення мало захищати місто над Дніпром.