Типові питання

 ТИПОВІ ПИТАННЯ, які можуть виникнути у абітурієнта

У перші 4 роки навчання (статус студента) – харчування за власний рахунок. Кожен поверх гуртожитку обладнаний двома кухнями. Крім того, на території університету знаходиться студентське «Бістро», в якому можна харчуватися за доступними цінами. Проживання в гуртожитку оплачується, щомісячна вартість складає близько 300 грн. Військова форма купується за власний кошт, її вартість складає 1300 грн. В залежності від рейтингу успішності студент може отримувати стипендію, яка складає 1200 грн. та більше.

 

В кінці 4 курсу студент складає присягу та переходить на повне державне забезпечення.

 

п/п

Запитання Відповідь
1. За якими спеціальностями готують фахівців?

 

Галузь знань Спеціальність Спеціалізація
19Архітектура та будівництво 192 Будівництво та цивільна інженерія Будівництво та експлуатація аеродромів і захисних споруд
Будівництво та експлуатація будинків і споруд спеціального і загальновійськового призначення
27 Транспорт 272 Авіаційний транспорт Забезпечення військ (сил) матеріально-технічними засобами служби пального
275 Транспортні технології (на повітряному транспорті) Організація військових перевезень і управління на повітряному транспорті
2. Чи беруть на навчання дівчат? Так, але треба безпосередньо перед вступом (травень) уточняти на які спеціальності відповідно до граничних показників прийому на навчання до Кафедри приймають осіб жіночої статі
3. Який термін навчання? Термін навчання 5,5 років (перші 4 роки студент здобуває освітній ступінь Бакалавр, а 1,5 роки (в статусі курсанта) здобуває освітній ступінь Магістр)
4. Вартість навчання? Бюджетна форма навчання (БЕЗКОШТОВНО)
5. Яка схема підготовки? Схема підготовки «СТУДЕНТ-КУРСАНТ»: 4 роки – СТУДЕНТ, 1,5 роки – КУРСАНТ
6. Чим забезпечуються студенти? Перші 4 роки (статус студента) харчування організовано за власний рахунок, але в гуртожитку є місця для приготування їжі, також поруч знаходиться студентське «Бістро», в якому можна харчуватися за доступними цінами. Проживання в гуртожитку оплачується, місячна вартість складає близько 300 грн. на місяць. Військова форма одягу купується за власний рахунок, її вартість складає 1300 грн. і студенту не потрібно хвилюватися за те, що йому вдягнути щодня. Також студент отримує стипендію відповідно до навчального рейтингу, яка складає близько 1200 грн.

На 5 курсі приймає присягу та забезпечується за рахунок держави та отримує грошове забезпечення.

7. Що з працевлаштуванням? Після 5,5 років навчання курсанту присвоюється первинне військове звання ЛЕЙТЕНАНТ та він призначається на посаду відповідно до розподілу для проходження військової служби (або якщо він візьме відношення, то може проходити військову службу у іншому місці).
8. З яких предметів необхідно подавати сертифікати ЗНО ? За галуззю знань“19 Архітектура та будівництво”

подають наступні сертифікати ЗНО 2018-2021 років, окрім Іноземної мови (поточного року):

1.Українська мова (від 101 балів);

2.Математика (від 101 балів);

3.Історія України/Іноземна мова/Біологія/Географія/Фізика/Хімія.

 

За галуззю знань“27Транспорт”

подають наступні сертифікати ЗНО 2018-2021 років, окрім Іноземної мови (поточного року):

1.Українська мова (від 101 балів);

2.Математика (від 101 балів);

3.Іноземна мова/Фізика.

9. Чи враховуються сертифікати  ЗНО минулих років? Так, сертифікат 2018, 2019, 2020, 2021 років, крім сертифікату з іноземної мови (тільки поточного навчального року)
10. Як організовано проживання? Всім вступникам КВП надається гуртожиток, який розташовано біля Університету в місті (територія не закрита парканом, що дає можливість вільного виходу у місто), проживання організовано в цивільному гуртожитку, під потреби КВП виділено 2 поверхи, в кімнатах проживає по 2-3 особи (не казарма на 200 осіб), на поверсі є всі зручності (вбиральня, душ, приміщення для приготування їжі, побутова кімната, а також в гуртожитку є пральня).
11. Чи під наглядом знаходяться студенти?

(для батьків)

В гуртожитку (на курсі) організовано цілодобове чергування та на ніч гуртожиток та курс закриваються, тому діти знаходяться в безпеці.

Хоч студенти і мають вільний вихід в місто, для них проводиться шикування зранку перед вибуттям на заняття.

12. Як організовано навчання? Навчання організовано сумісно із цивільними групами в Університеті (формується або окрема навчальна група військових студентів, або сумісна із цивільними студентами в залежності від чисельності).

Викладання військово-спеціальних дисциплін додатково проводиться на території кафедри.

13. Яка навчально-матеріальна база та рівень підготовки викладачів? Кафедра входить до складу Національного авіаційного університету, а тому користується всією потужною матеріально-технічною базою університету (на відміну від військового інституту, який обмежений своєю матеріально-технічною базою) (аудиторії, спеціалізовані тренажери, читальні зали, бібліотеки, комп’ютерні класи, спортивні майданчики, навчальний аеродром, ангар з літаками, радіополігон, автополігон, музей авіаційї).

На кафедрі та в університеті викладає потужний професорсько-викладацький склад, серед якого є заслужені діячі в сфері освіти, академіки національної академії наук, доктори наук, провідні фахівці з авіаційної та військової галузей.

14. Чи може він здобути другу вищу освіту? Так, така можливість передбачена в Університеті, починаючи з 3-го курсу паралельно із здобуттям основної спеціальності, що фактично неможливо реалізувати у військових інститутах.
15. Що необхідно для вступу на кафедру? Подати заяву до районного (міського) військового комісаріату за місцем проживання у період з 01 січня до 24 червня 2021 року. Якщо у військовому комісаріаті рознарядка до військової кафедри відсутня або вона вже виконана, кандидат може подати заяву безпосередньо начальнику військової кафедри до 24 червня 2021 року.
16. Коли необхідно прибути? 08 липня день прибуття на КВП (08 липня прийом документів) (ауд. РП-104) – проводиться реєстрація та оформлення документів, після чого проводять поселення в гуртожиток (гарматна 53, гур.№4 (курс)) З 09 по 20 липня проведення вступних екзаменів та оголошення результатів.
17. Які документи необхідно мати із собою? Оригінали та їх копії:

– атестат про повну загальну середню освіту;

– додаток до атестату;

– сертифікат ЗНО та додаток з оцінками до нього;

– паспорт (свідоцтво про народження).

18. Які вступні іспити здаються? Окрім сертифікатів ЗНО вступник обов’язково проходить:

1.Професійно-психологічне обстеження;

2.Фізичну підготовку;

3.Медичний огляд.

19. Диплом якого зразка отримує випускник? Випускник отримує диплом ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА.